Годину тому! Вчинок Дуди підірвав Мережу – ультиматум світу: доля України. Переможемо!

Через постійні російські ракетні обстріли Польща просить Німеччину скерувати в Україну системи ППО Patriot.

posle obzaca 1

Про це розповів міністр оборони Польщі Маріуш Блащак. Раніше Берлін планував передати ці системи Варшаві.

Блащак зазначив, що після чергових російських ракетних ударів він попросив Німеччину передати запропоновані Польщі системи ППО Patriot Україні, щоб розмістити їх на західному кордоні нашої держави.

Це вбереже Україну від подальших жертв і знеструмлень, а також підвищить безпеку на нашому східному кордоні,– зауважив міністр оборони Польщі.

За інформацією Niezalezna, польський експрем’єр та голова керівної партії “Право і справедливість” Ярослав Качинський розповів, що пропозиція міністра оборони Німеччини Крістіна Ламбрехта надати Польщі системи ППО Patriot і винищувачі Eurofighter, безумовно, є цікавою.

“Я вважаю, що для безпеки Польщі було б найкраще, якби німці передали це обладнання українцям, навчили українські екіпажі, з умовою, що системи розташовувалися б на Заході України”, – зауважив Качинський.

На його думку, ці ЗРК ефективніше збивали б російські ракети, ніж С-300.

“З іншого боку, це б уберегло нас від таких подій, як та, що сталася в Пшеводові. Водночас якби росіяни вирішили б напасти на нас, це теж було б для нас захистом”, – пояснив експрем’єр.

Качинський вважає це рішення оптимальним. Воно також показало б, що Німеччина реально змінює свою позицію. Мовиться про потужну підтримку не лише на словах, а й на справах.

Нещодавно глава Пентагону Ллойд Остін також заявив, що результат війни в Україні буде одним із факторів, що визначають ситуацію у сфері безпеки у світі у 21 столітті.

Щодо допомоги Україні з боку країн Заходу та інших партнерів – тут, на думку екс-міністра закордонних справ України Володимира Огризка, бачимо половинчате рішення.

“Якби НАТО було більш активним, ця війна могла б закінчитися максимально швидко; б) дати поштовх для майбутньої світової перебудови. А так – все, на жаль, пролонгується, тягнеться, тоді як щодня страшну ціну за цю війну (передусім – людським життям) платить Україна”, – зазначає екс-глава МЗС виданню Коментарі.

Тож ми, продовжує він, безумовно, маємо стукати у всі західні двері, насамперед американські, – з проханням, а, можливо, і вимогами, різко посилити допомогу, щоб війну можна було завершити максимально швидко.

“Бо саме військова перемога України означатиме початок краху російського тоталітаризму, а фактично – російського фашизму, – упевнений Володимир Огризко. – Адже те, що робить РФ в Україні, можна чітко порівнювати із злочинами нацистів під час Другої світової війни”.

Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко розмірковує так:

“Міністр оборони США має рацію. Війна в Україні – не просто війна України з Росією. Це війна цивілізованого світу із тиранією. І від результатів цієї війни залежить те, чи переможе у глобальному вимірі саме демократія, чи вона зазнає поразки. Має рацію Остін і кажучи про те, що наслідки цієї війни будуть відчуватися протягом десятиліть. Тим більше, якщо спрогнозувати, що рф, як тоталітарна недоімперія розвалиться, очевидно, що це буде найпотужнішим ударом по світовому тоталітаризму. І всі інші тоталітарні режими, включаючи китайський, будуть дуже обережні в плані спроб повторити те, що робить Росія”.

На думку політичного експерта Вадима Трюхана, після заяви Остіна наші американські партнери дещо пришвидшать розгляд заявок України щодо надання більших обсягів зброї та боєприпасів.

Мова, пояснює експерт, йде, зокрема, про системи ППО/ПРО, військові літаки, бойові дрони та бронетехніку.

“А те, що Ллойд зробив застереження про недопущення втягування НАТО у війну, не що інше, як чергова спроба заспокоїти широку громадськість. Чисто протокольна заява, на яку особливо не слід звертати увагу, вважає Вадим Трюхан. – Адже у разі НАТО переважну силу має стаття 5 Вашингтонського Договору, а не суто політичні чи протокольні заяви чиновників, навіть такого високого рангу”.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Сегодня