Кадри побачили всі! Екстрена новина з Бахмуту – там м’ясорубка: ЗСУ вдалось невимовне. Переможемо!

Досить багато вже було сказано про те, наскільки важливими для окупантів є ці міста – Авдіївка, Бахмут , які вони не можуть захопити вже понад півроку наступальної операції. Розповідає військовий експерт Олександр Коваленко.

posle obzaca 1

РОВ концентрували у напрямку Бахмута та Авдіївки підрозділи, що перевищують чисельно ЗСУ.

Це були підрозділи 1 АК і 2 АК, ПВК “Вагнер” і “Ліга”, “Редут” і БТГр 336-й ОБр МП… У результаті, практично всі ці та інші підрозділи на сьогодні зазнали втрат на рівні втрати боєздатності. Тобто поставленої мети не досягнуто, а ресурс…

На мій погляд, локації Авдіївки та Бахмута увійдуть до історії військової справи, до підручників з тактики та стратегії, як не просто показово, а показово бездоганно організовані в оборонному плані. Адже оборона цих локацій тримається понад півроку.

Але важливо розуміти та інше. Ресурс РОВ, що витрачається на ці локації, міг бути використаний на інших напрямках, на яких його присутність, м’яко кажучи, була б ЗСУ невигідною. А так…

А так, цей ресурс рутинно перемелюється, застрягши у Авдіївки та Бахмута у м’ясорубці з якої виходу не буде для росіян доти, доки ВСУ не перейдуть у цій локації у контрнаступ. Так у них хоч з’явиться нагода втекти.

Але найближчим часом про таку зміну дій ЗСУ у цих локаціях говорити не доводиться. Є інші, пріоритетніші напрями з умовами, що формуються. Хоча ситуація на фронті змінюється непередбачувано.
Повний вогневий контроль траси Р-66 від Сватова до Кремінної значною мірою ускладнює життя російських окупантів. Можна прямо говорити, що відрізок даної логістичної артерії їм недоступний для безпечного та вільного використання.

У свою чергу, я не поспішав би розглядати Сватова і Кремінну в єдиній зв’язці. Кремінну я відношу більше до комбінованої локації Рубіжне-Сєвєродонецьк-Лисичанськ, яка відмінно грає через Білогорівку. Але не зараз.

Не зараз, а потім саме Сватове, де, з певною обережністю, але я можу говорити про перші ознаки оперативного оточення, що формується. Підкреслю, щоб уникнути непорозуміння, ознаках, а не ОК, що сформувалося.

І це дуже обнадіює, адже Сватове цілком може повторити історію Ізюма чи Лимана, навколо яких коли почало формуватися оточення, воно прискорило втечу окупантів. Ось тільки зі Сватовим все може виявитися куди феєричнішим.

Насамперед, втеча з цього містечка біля РОВ проходитиме аж до Старобільська, тому що закріплення на всій ділянці Р-07, за винятком містків, їм особливо ніде не світить, але у разі каскадного обвалення оборони і ті їх не врятують.

Крім того, утворюється тиск з півночі і питання з вищезгаданою комбінацією Кремінна-Рубіжне-Сєвєродонецьк-Лисичанськ почне вирішуватись у рази швидше ніж до того.

А тому Сватове це ключ до звільнення більшої частини Луганщини.

І найголовніше це те, що умови для цього процесу з кожним днем ​​набувають все більш і більш сформованої форми.
У російських військ на Сватівському напрямку катастрофічна втрата боєздатності, а відтак можна очікувати відступ окупантів до Старобільська.
Втрата росіянами боєздатності – це коли підрозділ зазнає втрат понад 30%, як серед особового складу, так і в техніці, зазначає експерт.

За словами Коваленка, майже всі підрозділи окупаційних військ є некомплектними. Це пов’язано з тим, що вони не можуть здійснювати повноцінну ротацію і виведення на відновлення боєздатності.

“В останні півтора місяці відновлення боєздатності підрозділу російських окупаційних військ у зоні бойових дій являли собою виключно підвіз особового складу, переважно “чмобіків”, та поповнення на місці.
Тобто, у загарбників не було стандартного виведення підрозділів, їхньої заміни на свіжіші сили, повністю укомплектовані особовим складом. Російське командування просто заповнювало своє військо “живим м’ясом”. А все тому, що свіжих і штатно повністю укомплектованих підрозділів у Росії просто немає, уточнює військовий оглядач

Але витрачання “фаршу” категорії “Ч” дуже стрімке і зараз на Сватівській локації росіян склалася непроста ситуація. У підрозділів 55-ї мотострілецької бригади та 3-ї мотострілецької дивізії втрата боєздатності становить понад 30%. А деякі підрозділи небоєздатні за особовим складом та технікою на 60%.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Сегодня