Флот росії загнали! Безпілотники вже там – нові удари? Кораблі на дно – прямо зараз. Операція ЗСУ!

Атаки безпілотників ЗСУ стали одним із чинників, що дозволило Україні обмежити переміщення російських кораблів у Чорному морі.

posle obzaca 1

Кораблі російського Чорноморського флоту після атаки морських та повітряних безпілотників ЗСУ на бухту Севастополя 29 жовтня почали виходити в море лише у супроводі катерів. Про це пише британське видання The Telegraph із посиланням на незалежного військового експерта H. I. Sutton. За даними видання, росіяни бояться швидкохідних українських дронів, начинених 200 кг вибухівки, які мало не потопили російський фрегат “Адмірал Макаров” під час попередньої атаки, сильно пошкодивши його.

“Росіяни повністю змінили свої оборонні позиції в Севастополі та Новоросійську. Вони збільшили плаваючі бонові загородження в бухті та змінили процедури, щоб закривати їх набагато швидше. Кожен військовий корабель, навіть потужний військовий корабель, що виходить із Севастополя, тепер супроводжується швидкохідними суднами”, – цитує експерт видання.

Атаки безпілотників стали одним із факторів, що дозволили українській стороні обмежити переміщення російських кораблів контрольованими Росією гаванями та убезпечити судноплавні шляхи з Одеси, пише The Telegraph.

Видання також опублікувало кадр з відео, на якому, ймовірно, знято пожежу на фрегаті “Адмірал Макаров” (на фото внизу). Незалежні аналітики стверджують, що в ході атаки на Севастополь фрегат отримав серйозні пошкодження, але все ж таки не затонув, пише The Telegraph. Крім того, газета наводить загальну схему та характеристики морських дронів, що використовуються Києвом.

Візуальний огляд наявних зображень зовнішнього вигляду безпілотника виявив лише один елемент військового призначення, який використовується в конструкції дрону – це детонатор, найімовірніше, взятий із радянської авіабомби ФАБ-500, пише газета. За інформацією The Telegraph, такі безпілотники можуть нести до 200 кг вантажу, розвиваючи швидкість до 80 км/год.

Одним із способів навігації у них може бути термінал Starlink, зазначає видання. Інформаційні агентства нагадують, що 29 жовтня було здійснено “наймасовішу” атаку на російський флот за допомогою безпілотників. У ній брали участь дев’ять дронів та сім морських безпілотників.

Російські кораблі отримали серйозні пошкодження, частина з них була перебазована на Новоросійськ подалі від України. Нагадаємо, після вибухів у Севастополі російська влада швидко закрила доступ до камер відеоспостереження біля місця “бавовни”. Ця атака на Чорноморський флот РФ значно змінила розстановку сил у Чорному морі.

Блогер Несміян припускає, що будь-яка спроба Путіна загрожувати маршрутам постачання через Одесу стане фатальною для Москви.

При цьому атака України на Чорноморський флот РФ у Севастополі підтверджує його слабкість та вразливість.

“Майже індиферентна реакція іноземних держав на демарш Кремля пояснюється досить просто: за півроку можливості Росії на Чорному морі знизилися до вкрай блідих показників. Більше того, недавня атака на Севастополь фактично підтвердила, що Чорноморський флот тепер гранично вразливий і насилу може зберегти свою безпека лише безпосередньо на базі”, – зазначив він.

Несміян наголосив, що загроза постачанням зерна з портів Миколаєва та Одеси півроку тому виглядала досить серйозною: була ймовірність наземного наступу, флот РФ фактично блокував усе українське узбережжя.

“Але це було півроку тому. Сьогодні ситуація дуже змінилася, і, якщо Кремль спробує загрожувати маршрутам постачання через Одесу, цілком можливо, що вчорашній наліт на Севастополь здасться грою в пісочниці. Тому іноземці, звичайно, зробили сумні обличчя і запропонували Кремлю не дуже кочовряжитися і повернутися до “угоди”, але стурбованими вони точно не виглядають”, – зазначив він.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Сегодня