Коли активісти новосибірської зоозахисної організації увійшли в цю квартиру, в ніс їм вдарив запах, який, як то кажуть, збиває з ніг.
Гостей на порозі вітало щось страшне.
Люди знали, що в квартирі живе собака, адже їх викликали родичі покійної господині, які попросили забрати тварину. Але впізнати в цій істоті собаку було просто неможливо.
Бобтейл по кличці Кокос став героєм новин не від хорошого життя.

Господиня пса, літня мешканка Новосибірська, любила свого вихованця і дбала про нього. Ось тільки після її смерті родичі не захотіли брати пса до себе. Вони залишили його в порожній квартирі господині, носили йому їжу, але не вигулювали і не стригли. Туалетом і місцем для прогулянок йому служив балкон, на якому зрідка прибиралися.

Рідні колишньої господині довго сперечалися, кому дістанеться квартира, а собаку тримали, щоб охороняла житло. Та, побачивши таке, будь-який злодій втратив би свідоміст від страху. Цілий рік пес жив на самоті в порожній квартирі.

Коли рідні, нарешті, розібралися зі спадщиною, пес був їм вже не потрібен.

Добре ще, що вони не викинули його на вулицю, а здогадалися зателефонувати зоозахисникам.

Стан Кокоса бу жахливим: шерсть відросла, звалялася, в ній заплуталися екскременти собаки. Пес ледве міг ходити і ледве дихав під твердим і жахливо смердючим панциром. Шестеро людей три години працювали, щоб зістригти чотири 100-літрових мішка вовни. Тіло пса було покрито виразками.

До речі, родичі господині не знали імені собаки, Кокосом його назвали вже в притулку.

Після порятунку собаку взяла додому професійна заводчиця бобтейлів, завдяки якій він швидко одужав і покращав. Що ж стосується людей, через яких пес ледь не загинув, то вони, ймовірно, навіть не відчувають своєї провини.