Скандальний закон в Раді! Посягнули на святе. Зеленського просять не підписувати

24 лютого я встановила у себе режим самоцензури щодо військових злочинів і порушення прав військовослужбовців.

posle obzaca 1

Так само зробили інші мої колеги. В якийсь момент моральний дух армії та її авторитет у суспільстві був найвищим пріоритетом.

Але військове командування традиційно не має чутливості до таких речей, їм здається, якщо вони не чують критики, то вони вхопили Бога за бороду.

Чи означає наша самоцензура, що ми не бачимо бездумних посилань на вірну смерть цілих підрозділів бездарними командирами?

Чи означає це, що ми не бачимо намагання закрити дірки на передовій мобілізованими, без надання їм відповідного озброєння і артприкриття, без належної підготовки?

Чи означає це, що ми не бачимо, як окремі командири прагнуть нагород і посад ціною сотень життів?

Що ми не бачимо, як нівелювалася цінність людського життя для багатьох офіцерів?

Що ми не бачимо внутрішніх розборок або намагання позбутися свідків попередніх промахів командування, відправивши їх у саме пекло?

А головне – ми дуже добре бачимо, як тих, хто врятувався сам і вивів побратимів живими з м‘ясорубки, намагаються зробити боягузами, зрадниками і дезертирами. Перекладаючи відповідальність командирів за провальні операції на тих, хто на передку.

Це не нова історія. Згадайте 2014 рік, коли знищили 51 бригаду і звинуватили її командира у зраді. Заплямували ім‘я Офіцера, аж поки не було знайдено його тіло і підтверджено, що він героїчно загинув.

На жаль, з того часу не зроблено висновків. Дурість і тупість одних перекривається героїзмом і кров‘ю інших. Тільки ось загиблі за себе уже не скажуть. І не спростують брехню.

Вчора Верхновна Рада у першому читанні прийняла законопроект 8271. Там багато дурниць, але найбільша – це посилення кримінальної відповідальності військовослужбовців за вчинення військових злочинів і позбавлення їх права на справедливий суд.

Цей законопроект активно продавлював Генштаб. Чому? Причини я описала вище. Це намагання перекласти відповідальність з вищого командування на нижчий офіцерський і рядовий особовий склад.

Ми закликаємо Президента ветувати цей законопроект і не створювати зайвої напруги у війську.

У разі ж, якщо він буде підписаний, я обіцяю, що зроблю все, щоб цей бумеранг повернувся до тих, хто несе реальну відповідальність.

Командної відповідальності у війську ще ніхто не відміняв, чи не так, панове офіцери?

На зображенні може бути: 1 особа та текст «павло вишебаба @vyshebaba -хлопц, вгадайте, що ухвалила рада щодо нас -ротацю моблзованих?! -Hi -психологчну реаблтацю? -Hi -кажи -посилення покарання за невиконання команд якi̇ думки, вже чули? 20:09・ 14.12.22 22 Twitter for iPhone 728 ретвти TBİTİB iз цитатою 38»
Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Сегодня