Танків для України не буде! Остаточна відповідь – у Шольца добили: скандал на весь світ. Переможемо!

Німеччина має на озброєнні найгірші в Європі танки 50-річної давності, тому не може дозволити собі поставляти їх в Україну. З такою неочікуваною заявою виступила глава німецького МЗС Анналена Бербок.

posle obzaca 1

Водночас вона пообіцяла, що Україна отримає сучасну німецьку систему протиповітряної оборони IRIS-T. Це відбудеться найпізніше на початку вересня.

В інтерв’ю виданню Радіо Свобода Бербок визнала, що Німеччина надає Україні недостатньо військової допомоги. Однак відкинула закиди щодо нестачі політичної волі.

“Так, на початку ми були занадто повільними. І тому ми намагаємося ставати кращими. І ми зробили зміну позиції – ми доставляємо важке озброєння, ми доставляємо особливо артилерію, найсучасніші системи, тому що це те, про що українці нам говорять зараз. Проблема полягає у відсутності поставок повітрям, великих відстанях і обмежених оборонних можливостях”, – розповіла Бербок.

Однією з причин повільних темпів постачання зброї вона назвала необхідність навчання українських військових.

“Українські солдати повинні бути навчені. Звичайно, це не виправдання, і я дуже чітко сказала, що це не виправдання. Але це сучасні системи. І щоб вони були ефективними, всі повинні знати, як ними користуватися. Зараз ми завершили навчання”, – додала глава МЗС Німеччини.

Другою причиною вона назвала неможливість постачати озброєння з власних запасів, тому що воно морально і технічно застаріло.

“Я маю на увазі наші військові танки, вони найгірші з тих, які ви можете собі уявити в Європі. Так було впродовж останніх десятиліть, тому що Європа була побудована для життя у мирі. І тому в минулому ми витрачали менше на власну військову оборону (…) Нам важче поставляти з власних запасів, тому що там техніка 50-річної давності і ми думали, що більше ніколи не будемо її використовувати”, – пояснила Анналена Бербок.

Глава МЗС Німеччини додала, що незабаром Україна отримає новітню систему протиповітряної оборони IRIS-T, яка зараз знаходиться на стадії виготовлення.

“Ми поставляємо систему протиповітряної оборони IRIS-T. Я сподіваюся, що в кінці літа, на початку вересня… Вона на завершальній стадії виробництва. Вона повинна була відправитися в іншу країну, тому нам довелося домовитися з іншою країною, що вони поступляться, що ця система може піти в Україну. І я дуже сподіваюся, що ми зможемо зробити це з великою кількістю цих систем IRIS-Т”, – пообіцяла Бербок.

Міністр також запевнила, що Україна отримуватиме військову допомогу і в майбутньому.

Напередодні міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала підтримати Україну і продовжити постачання зброї.

Свій заклик вона обгрунтувала тим, що, якщо стратегія президента РФ Володимира Путіна на Донбасі спрацює, війна надовго закріпиться в європейському регіоні.

Бербок зазначила, що попередній план Кремля – швидко і жорстко вторгнутися і розтрощити Україну – провалився. Після цього Путін, за словами міністра, змінив стратегію, реорганізував війська і направив всі сили на захоплення українського Донбасу.

“Якщо йому це вдасться, він зможе назавжди закріпитися в регіоні та спекулювати на тому, що ЄС може втомитися від війни. Цього разу гра надзвичайно небезпечна”, – підкреслила Бербок.

Глава МЗС згадала про так званий кільцевий обмін, при якому Німеччина підтримує інших партнерів по НАТО зброєю, щоби вони, у свою чергу, могли постачати Україні радянську зброю.

Зазначається також, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в свою чергу дав зрозуміти, що Україні для захисту Донбасу потрібні артилерія, ППО і безпілотники.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Сегодня