У Швеції грандіозний скандал! Відомий благодійний фонд зібрав понад 135 млн євро на гумдопомогу для України, але…

Подаємо мовою оригіналу, Anna Beermann: “Розплата за зарплату або історія про «липову благодійність» svensk översättning Det här om UNHCR:s mörka historia

posle obzaca 1

Нещодавно у Швеції розгорнувся великий скандал: відомий благодійний фонд зібрав понад 135 мільйонів євро на гуманітарну допомогу для України, але після проведеного журналістського розслідування виявилося, що на саму допомогу витрачався зовсім незначний відсоток усіх зібраних коштів. Натомість, керівництво фонду не скупилися собі на щедрі зарплати і премії
. Але не тільки високі зарплати керівництва, обурили шведських жертводавців…

Тут, у Швеції активно рекламували фотографії постраждалих сімей‍‍‍ з різних міст України і під фотографіями йшов заклик жертвувати гроші на рахунок фонду. Це був збір грошей для людей, які втратили свої домівки.

Коли ж шведські журналісти поїхали в Україну і провели своє розслідування, то виявилося що українці, чиї обличчя активно рекламувались в Інтернеті, ні сном ні духом про те, що їх десь там у Швеції рекламують і збирають кошти… Але Бог з ними, з фотографіями… Фонд пообіцяв цим українцям‍‍‍ закупити будівельні матеріали і реставрувати будинки⚒️…

Сказали «до перших морозів❄️…» Тільки ось уже й Великдень на носі, а будівельними матеріалами, як то кажуть, «і не пахне…»

На іншій фотографії, яку фонд рекламував в соц. мережах – жінка з Авдіївки тримала покривало з логотипом цього ж фонду. Під фотографією був надпис, – ми (тобто представники фонду), зараз в Україні роздаємо людям теплі речі. Тільки як виявилось, це була фотографія 5 річної давності, і вже давним-давно, ні покривала ні Авдіївки немає.

Журналісти, звичайно ж попросили фонд «пролити світло» на ситуацію з обіцяними реставраціями й буд.матеріалами, але отримали відворот-поворот. У фонді сказали, що фінансові звіти за 2022 рік поки ще не готові.

Деякі дані, журналістам все ж таки вдалося розсекретити – це зарплати працівників фонду‍. Кароліна Ліндхольм, яка є головою представництва фонду в Україні, в місяць заробляє понад 35 000 євро, що значно перевищує зарплату прем’єр-міністра Швеції. Прості секретарі у фонді отримують по 10 000 євро, і це при середній зарплаті в країні 4000 євро. Вся ця історія із зарплатами й фотографіями, викликала неабияку хвилю обурення в Швеції. Фонд втратив найголовніше – довіру людей. А немає довіри, – немає й пожертв.

Ну а щоб закінчити цю розповідь на позитивній ноті, скажу що результатом цього скандалу стало те, що у Швеції все більше й більше почали говорити про підтримку малих місцевих благодійних організацій, які знаходяться безпосередньо в Україні. Адже вони, перебуваючи в реаліях війни, набагато краще знають потреби тих людей‍‍‍, які постраждали під час бойових дій. Ну й очікування по зарплатам в них набагато скромніші… А що ви думаєте про таку благодійність?

Дочитали до кінця? Не забудьте”

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Сегодня