Лyкaшeнкo дав Пyтінy чіткий cигнал щодо війни в Укpaїні, – військовий екcпepт

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко дав главі Кремля Володимиру Путіну чіткий сигнал, що наразі він не має наміру залучати свої регулярні війська до війни в Україні. Проте Путін може піти на провокацію, аби примусити білоруського диктатора до цього кроку.

posle obzaca 1

До останнього часу українська армія не завдавала ударів по території Білорусі, але за певних умов пускові позиції на білоруській території можуть бути знищені. Такий прогноз озвучив співдиректор програм зовнішньої політики, координатор міжнародних проєктів Центру Разумкова, військовий експерт Олексій Мельник, передає Оглядач.

Експерт пояснив, про який саме сигнал Лукашенка йдеться. Це його фраза про те, що білоруська армія приєднається до російської окупаційної армії, якщо “хоч один солдат прийде на територію Білорусі вбивати людей”

Ця його фраза – це чіткий сигнал Путіну. Адже наразі немає українського солдата. Але це образний вислів”, – зауважив Мельник.

Він додав, що білоруський псевдопрезидент під тиском Кремля продовжує вчиняти так, як вчиняв раніше: “по-перше, лукавить, по-друге, намагається і далі пропетляти поміж краплями”. Він також використовує війну в Україні для консолідації білорусів навколо себе, “мовляв, ми опинилися перед обличчям загрози і маємо залишити осторонь усі внутрішні проблеми”.

Проте “зрозуміло, що на цьому етапі втягувати Білорусь у війну, коли перспективи стати на бік переможця практично нульові, абсолютно недоцільно”, – наголосив експерт.

Мельник нагадав, що на сьогодні Україна не завдавала ударів по території Білорусі, незважаючи на те, що ця країна відкрито допомагає російському агресору. “Причиною цього є політичні обмеження”. Водночас експерт припустив, що українське керівництво може ухвалити рішення про знищення пускових позицій на території Білорусі, з яких завдаються удари по території України.

“Отже, наразі перспективи вступу Білорусі в конфлікт малоймовірні, але ситуація може змінюватися. Путін може піти на провокацію для того, щоб підштовхнути Лукашенка – в Росії є можливості і вміння для цього”, – підсумував він.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Сегодня