Такого не чекав ніхто! Дійсно важливо – у Байдена шокували рішенням: вибору немає. Доля України!

Існує кілька вагомих причин для американців і Сполучених Штатів як нації, щоби добитися перемоги України в її протистоянні російській агресії, оскільки йдеться не лише про Україну та Європу, це охоплює також цінності й інтереси Америки.

posle obzaca 1

Так пояснив у вівторок позицію офіційного Вашингтона, чому важливо підтримувати Україну далі, офіційний представник Білого дому Джон Кірбі, передає власний кореспондент Укрінформу.

«По-перше, і хоча це може звучати банальним, але є правдою, це – війна за незалежність, війна за право України існувати як держава»,- зауважив Кірбі.

За його словами, американці мають розуміти це з власного досвіду, бо їм доводилося боротися за власну незалежність принаймні двічі, і для цього знадобилася іноземна допомога.

По-друге, продовжив представник Білого дому, якщо хтось з американців вважає, що війна відбувається далеко і не торкається його, він помиляється. Агресія рф спричинила економічний вплив не весь світ, у тому числі на Сполучені Штати, якщо згадати хоча би стрибки цін на бензин та іншу продукцію. Війна вплинула на продовольчу й енергетичну безпеку в глобальному масштабі, бо путін вкотре намагався перетворити енергопостачання на зброю.

По-третє, якщо дозволити путіну добитися його мети, то він не зупиниться на Україні. росія загрожуватиме не лише союзникам і партнерам США в Європі, вона стане ще більшим викликом для національних інтересів США.

Також, Джон Кірбі зазначив, що Китайське керівництво досі не зробило остаточного вибору щодо можливої допомоги росії летальною зброєю, однак у США сподіваються, що Пекін не йтиме проти власних інтересів та не сприятиме жорстокій агресії путіна.

«Ми не вважаємо, що китайці зняли цю можливість з розгляду – щодо летальної допомоги. Але ми також не бачили жодних ознак того, що вони вже зробили відповідні кроки», – підкреслив представник адміністрації Байдена.

Він зазначив, що Китай у цьому питанні досі перебуває перед вибором. І в США сподіваються, що Пекін обере правильний шлях, тобто не полегшуватиме путіну вбивства невинних українців. Бо прагнення зробити це не відповідатиме інтересам Китаю, підкреслив Кірбі.

В той же час, Наразі Україна посідає важливе місце в дискусіях політиків США, але не чільне. А ось на президентських виборах українське питання матиме велике значення. Таку думку сьогодні, 6 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор “Євразійської демократичної ініціативи” Пітер Залмаєв.

“Для Джо Байдена вибори 2024 року — це якраз буде той час, коли українське питання стане дуже важливим. Це буде, я думаю, лакмусовим папірцем щодо президентства Трампа”, — вважає він.

Залмаєв нагадав, що Джо Байден вкрай невдало виводив війська армії США з Афганістану.

“Зрозуміло, це був дуже серйозний удар і по престижу Америки, і по політичному капіталу Джо Байдена. Дозволити собі подібне фіаско, а Україна буде набагато серйознішим фіаско, якщо після таких успішних дій ЗСУ Україні дозволять упасти й укласти поганий мир на невигідних умовах”, — зазначив експерт.

Він висловив думку, що представники республіканської партії, які є прихильниками Трампа, у разі перемоги Росії звинувачуватимуть Байдена в розтраті мільйонів на підтримку України.

“Джо Байден це прекрасно розуміє. Я думаю, своїм візитом до Києва він дав зрозуміти, що збирається зробити електоральною темою, і, відповідно, він робитиме все можливе, щоб Україна уклала вигідний для себе мир, який можна буде подати саме як перемогу України й жодним чином не перемогу Володимира Путіна”, — сказав Залмаєв.

Експерт додав, що у Байдена є можливості допомогти Україні перемогти.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Сегодня