Терміново! Маріуполь здають? Війська виводять: сталось шокуюче – новий «жест доброї волі», капітуляція?

Маріуполь став небезпечним для перебування окупантів.

posle obzaca 1

Про це розповів мер міст Вадим Бойченко під час брифінгу.

Відповідаючи на запитання щодо подій у місті, які відбулися останнім часом, Бойченко зазначив: “Відбувається те, що сьогодні ми чуємо і має назву “бавовна”. І вона руйнує те, що сформувалося всередині бачення агресора, що вони перебувають у глибокому тилу. Тобто вони відчули силу українського війська і відчули руйнівну силу наших ракет, які знищили декілька важливих “вузлів”.

Він пояснив, що перший “вузол” був знищений в порту, де окупанти лагодили свою техніку. Крім того, в місті було знищено декілька ворожих складів з боєкомплектом.

“Тому ми бачимо певні зсуви, що російські війська трішки пішли, ступилися з Маріуполя, тому що вони цього не очікували. Чому так відбувається? Тому що наше військо готується до контрнаступу”, – сказав мер.

Бойченко зауважив, що “терористи, які сьогодні штурмують інші міста, скаржаться на те, що не вистачає зброї”.

“Не вистачає темпу, щоб тримати той вогонь і просуватися далі… Тому що наше військо знищило ці склади, які не дають можливість підвозити це з Маріуполя і забезпечити російських рух вперед. Тобто їх це зупинило. І ми сьогодні формуємо можливість руху нашого війська вперед”, – наголосив він.

Так, за словами мера, “росіяни, які щось там робили в Маріуполі, призупинили цю роботу”.

“Роботу стосовно того, що вони називали “ремонтом міста”. Тобто ми бачимо, що ремонт, який вони робили в місті, призупинено. Чому вони призупинили? Тому що розуміють, що найближчим часом щось відбуватиметься. І саме до цього сьогодні українське військо готується”, – зауважив міський голова.

За його інформацією, після “бавовни” в Маріуполі окупанти перегрупувалися і вивели за межі міста свої логістичні центри та полігони.

“Місто стало вже небезпечним. Вони вважали, що це тил, а зараз це – смуга фронту. І ми бачимо, що кількість військових в місті зменшилася”, – сказав Бойченко і додав, що ситуація в місті є складною.

Він підкреслив, що за два місяці щільного вогню окупанти знищили у місті кожну другу багатоповерхову будівлю.

“Таких багатоповерхівок 1 тисяча 800 в місті Маріуполь… 934 будівлі вони сьогодні зносять. Вони працюють і вдень, і вночі, прибираючи це як військовий злочин”, – сказав мер і додав, що на сьогодні 400 таких будинків вже знесено.

У той же час ми могли спостерігати, що у тимчасово захопленому російськими військовими Маріуполі були влучання в російські бази. Генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун в інтерв’ю розповів, чи можна цього року сподіватися на те, що Україна поверне Маріуполь.

“Керівництво держави стверджує, що цього року, можливо, завершиться війна. Ситуація така – в нас керівництво держави також говорить про те, що ми будемо в Криму. Мені важко сказати, бо проблема проста – якщо будуть широкомасштабні наступи (ми воюємо інакше у порівнянні з російською армією, бо ми йдемо механізованими колонами, глибоко прориваємося в оборону противника і намагаємося змусити їх тікати з міст, у яких ми створюємо умови для відходу), у якому напрямку, залежатиме багато речей. У тому числі те, чи вийдуть ЗСУ на берег Азовського моря, чи зможемо ми обійти Маріуполь”, – розповів Ягун.

Як зазначив генерал-майор запасу СБУ, Маріуполь для росіян – ключове місто, яке вони використовують як логістичний центр і яке звʼязує сухопутний коридор з Кримом, і морський порт, який вони намагаються відновити.

“Для них це дуже критично. Чи зможуть росіяни його втримати? У них немає мотивації, немає тих, хто стояв би на смерть. “ДНР” на чолі з Ходаковським – можливо, але мотивованих бійців залишилося настільки мало, але сумніваюся, що вони кістьми ляжуть, аби зберегти найбільше місто, яке зараз контролює РФ”, – підкреслив він.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Сегодня