Страшна провокація в Раді! Бойко йде ва-банк – масштабна облава: чекає вся країна. Пішли Геть!

За рік повномасштабної війни в Україні заборонили діяльність понад десяти проросійських партій, також вже втратили свої мандати й десяток колишніх депутатів від Опозиційної платформи – За життя.

posle obzaca 1

Та у суспільстві й парламенті не вщухають розмови про те, що всі хто пройшли до Верховної Ради від ОПЗЖ мають позбутися свого статусу народного обранця.

Депутат із Голосу Ярослав Юрчишин занепокоєний тим, що на другому році повномасштабної війни йому доводиться бути у парламентській залі з представниками забороненої проросійської партії.

— Дуже важко вимагати від наших міжнародних партнерів посилення санкцій проти Росії, коли ті люди, які ще до повномасштабної агресії фактично відстоювали інтереси Росії з боку українських делегацій і далі номінально в делегаціях знаходяться, – каже Юрчишин.

Ще одна проблема – згідно з Конституцією є лише сім підстав аби позбавити депутата мандату.

Зробити це можна:

за його власним бажанням;
коли є обвинувальний вирок суду;
обранець недієздатний, або безвісно відсутній;
його українське громадянство припинене;
порушені вимоги несумісності з іншою діяльністю крім депутатства;
депутат – списочник вийшов із фракції партії від якої став депутатом, або ж помер.

Колишній співголова фракції Опозиційна платформа – За життя Юрій Бойко тепер очолює групу Платформа за життя та мир і запевняє, усі його колеги які після повномасштабного вторгнення залишилися в країні – будуть і далі працювати в парламенті. Ті ж, хто виїхав з України – для них тепер не друзі.

Подібні ситуації Верховна Рада проходила 2005-ого та особливо 14-ого роках, нагадує директор Центру політичних досліджень Пента Володимир Фесенко.

І тоді голоси регіоналів дозволили й новий уряд сформувати, і вибори президента призначити.

Але в умовах повномасштабної війни потрібно ухвалити рішення, яке б раз і назавжди заборонило проросійським силам потрапляти в органи влади.

– І це було б таким достаньо надійним запобіжником на майбутнє, для того, щоб не повернулися в українську політику і українську владу люди, які співпрацювали з Росією.

Оце, на мій погляд більш важливо ніж просто позбавити всіх депутатів колишньої ОПЗЖ їх депутатського статусу, – розповідає Фесенко

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Сегодня